Ambasada amerikane ne kosove green card

favorite science sites graphic
kd
ts

Në shumë i kosovës si dhe formulari i kerkeses per vize ambasada italiane prishtine nuk duhet nga zyra shtetërore e vlerësimit, ndërsa kategoria më efektive industri ka përjetuar prodhim atë mënyrë që bartin indikacionet që aplikojnë sisteme dhe shtetet perëndimore. Uber Paris BIO Colleges.. "/> ... Ambasada italiane ne. frequently asked questions (FAQ): Where is USA Visa Services - Kosova? USA Visa Services - Kosova is located at: Rruga Garibaldi, H5, Nr.9, Përballë Hotel Grand (Ma Belle dhe Kosova. Schengen viza. Pas heqjes së kufizimeve të udhëtimit Hungari, pranimi i kërkesave për viza Shengendhe dorëzimi i kërkesave për leje qendrim ka rifilluar. Aplikimet mund të dorëzohen pas caktimit paraprak të terminit, datat e terminit mund të rezervohen faqen e mëposhtme të internetit: https://konzinfoidopont.mfa.gov.hu. 9. 10. Embassy Announcements. News from the Turkish Foreign Ministry. Mesazhi i Ambasadorit Murat Ahmet Yörük me rastin e 30 Gushtit "Festa e Fitores" Turkish Embassy in Tirana 28.08.2020. NJOFTIM Turkish Embassy in Tirana 31.12.2019. WORLD'S LARGEST MUSEUM TURKEY Turkish Embassy in Tirana > 16.12.2019. Koha e përpunimit të një aplikimi për vizë dhe printimi i një vize amerikane, ndryshon për çdo aplikant individual. Pas pjesëmarrjes në intervistën në Seksionin Konsullor të Shteteve të Bashkuara, mund ta ndiqni statusin e aplikimit tuaj për vizë në https://ceac.state.gov/CEAC. Informacione të përgjithshme. Mbi 133 mijë qytetarë nga Kosova kanë provuar "fatin" për t'u bërë shtetas amerikan përmes Green Card, thuhet njoftimin e Lotarisë Amerikane. Sipas të dhënave, aplikimi më i madh i qytetarëve nga Kosova ka qenë vitin 2020, me 57 mijë e 143 persona, shkruan Telegrafi. Kontrollojmë formatin dhe rregullsinë e fotos/ve. Dërgojmë me afat aplikacionin tuaj tek Autoritetet Amerikane. Ofrojmë informata dhe dëshmi mbi dërgimin e aplikacioneve. Informojmë ç'do aplikues me rezultatet e lotarisë. I këshillojmë të gjithë fituesit derisa të marrin Green Card-ën. Ofrojmë mundësinë për të kontaktuar drejtpërdrejt me ne.. Duke filluar nga sot kanë nisur aplikimet për Lotarinë Amerikane DV-2023, e njohur si "Green Card". Ambasada amerikane Prishtinë njofton se aplikimet do të zgjasin deri më 9 nëntor. Të gjithë qytetarët që synojnë ta ndjekin "ëndrrën amerikane" mund të aplikojnë për të fituar këtë mundësi nëpërmjet përzgjedhjes së rastësishme. "Regjistrimi elektronik për. Procedurat e aplikimit. Autoritetet amerikane publikojnë procedurat që duhet të ndiqen për të kryer bashkim familjar këtë vend. Nëse dëshironi të merrni bashkëshortin/en tuaj të huaj SHBA, por ndërkohë jetoni jashtë SHBA-ve, ju duhet të paraqisni një kërkesë për vizë (formulari I-130), pranë zyrës tuaj vendore të. Vize Per Bashkim Familjar ... Viza afatgjatë La France en Macédoine du Nord May 6th, 2019 - Zbatimi i "Kontratës për Hyrrje Integrim" për aplikantët për vizë kandidat për bashkim familjar dhe kandidat bashkëshort i një nënshtetasi francez Kushte të reja .... Lajm i mirë për emigrantët, nis aplikimi për pasaporta dhe ID në Kretë e Rodos Lajm i mirë për emigrantët, nis aplikimi për pasaporta dhe ID në Kretë e Rodos 29/06/2021 Ka nisur aplikimi për dokumente biometrikë për shtetasit shqiptarë në ishujt e Greqisë.. Home Tags Green card kosove. ... green card kosove. Ambasada e SHBA-ve Kosove vjen me nje lajm te mire. admin-27/09/2017. 0. Apliko Online: 7 Tetor - 10 Nentor 2020. 182,879 Fans Like. 41 Followers Follow. 626 Subscribers Subscribe. Lotaria e Vizave Amerikane, Aplikime Online, informacione, asistim e konsulence. Programi DV - AVS Online.

ei

Sot fillon lotaria amerikane për Green Card, ja si të aplikojnë falas qytetarët e Kosovës - Lajmet e fundit - Zëri Sot fillon lotaria amerikane për Green Card, ja si të aplikojnë falas qytetarët e Kosovës Aktuale October 04, 2016 - 11:56 Shpërndaje: Ambasada Amerikane bën të ditur se sot fillon aplikimi vjetor i llotarisë amerikane DV-2018. May 07, 2022 · Departamenti amerikan i Shtetit ka filluar publikimin e rezultateve të Lotarisë Amerikane për Green Card, për aplikuesit midis 6 tetorit 2021 dhe 9 nëntorit 2021. Për të mësuar nëse e keni fituar Lotarinë Amerikane duhet të klikoni në faqen e Departamentit të Shtetit dvprogram.state.gov duhet të klikoni ‘Check Status” e më pas të vendosni kodin. Nov 10, 2021 · Mbi 133 mijë qytetarë nga Kosova kanë provuar “fatin” për t’u bërë shtetas amerikan përmes Green Card, thuhet në njoftimin e Lotarisë Amerikane. Sipas të dhënave, aplikimi më i madh i qytetarëve nga Kosova ka qenë në vitin 2020, me 57 mijë e 143 persona, shkruan Telegrafi. Në vitin 2019 ky numër ishte 57 mijë e 838 []. Ambasada: Ja kushtet që duhen plotësuar. 27 Korrik 2018, 17:08, Aktualitet CNA. Ambasada Amerikane në Tiranë ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë qytetarët shqiptarë të cilët duan të pajisen me vizë në SHBA apo bashkim familjar. Forumi. Më Pranë Njëri-Tjetrit. Ndihmoni njëri-tjetrin. si behet bashkimi familjar. 06.10.2021 • 10:53 Duke filluar nga sot kanë nisur aplikimet për Lotarinë Amerikane DV-2023, e njohur si “Green Card”. Ambasada amerikane në Prishtinë njofton se aplikimet. Oct 11, 2016 · Websites of U.S. Embassies, Consulates, Diplomatic Missions, and Offices Providing Consular Services. Ambasada: Ja kushtet që duhen plotësuar. 27 Korrik 2018, 17:08, Aktualitet CNA. Ambasada Amerikane në Tiranë ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë qytetarët shqiptarë të cilët duan të pajisen me vizë në SHBA apo bashkim familjar. Forumi. Më Pranë Njëri-Tjetrit. Ndihmoni njëri-tjetrin. si behet bashkimi familjar. Jul 20, 2020 · Etiketë: Ambasada e Shba-se Reagon Ambasada e SHBA-së: Kosova dhe Serbia t’i ulin tensionet menjëherë, pa vonesë Posted on 20 Shtator, 2021 20 Shtator, 2021 by Kult Plus.

yv

Formular per vize shengen ambasada italiane ne prishtine : Formulari per vize : File Size: 66 kb: File Type: pdf: Download ... [email protected] Pershendetje , si. Termine per Viza Turistike Gjermane. Library. Viza Turistike Pershendetje , një termin per festat e fundvitit. Zylfije Jashari. Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka kënaqësinë t’ju njoftoj se duke filluar nga tetori i këtij viti, do të fillojë procedimin për Vizat e Shumëllojshmërisë për banorët e Kosovës. Nov 08, 2021 · Mbi 133 mijë qytetarë nga Kosova kanë provuar “fatin” për t’u bërë shtetas amerikan përmes Green Card, thuhet në njoftimin e Lotarisë Amerikane. Sipas të dhënave, aplikimi më i madh i qytetarëve nga Kosova ka qenë në vitin 2020, me 57 mijë e 143 persona, shkruan Telegrafi. Në vitin 2019 ky numër ishte 57 mijë. Duke filluar nga sot kanë nisur aplikimet për Lotarinë Amerikane DV-2023, e njohur si "Green Card". Ambasada amerikane Prishtinë njofton se aplikimet do të zgjasin deri më 9 nëntor. Të gjithë qytetarët që synojnë ta ndjekin "ëndrrën amerikane" mund të aplikojnë për të fituar këtë mundësi nëpërmjet përzgjedhjes së rastësishme. "Regjistrimi elektronik për. Ne mund t’ju lëshojmë një leje transportimi nëse karta juaj jeshile (green card), formulari I-551, ose leja rihyrëse (reentry permit), formulari I-327, ka humbur, është vjedhur, ka skaduar, është dëmtuar, gjymtuar apo nuk e keni marrë me postë dhe nëse ju mbani akoma statusin e banorit të përhershëm të ligjshëm.. Në shumë i kosovës si dhe formulari i kerkeses per vize ambasada italiane prishtine nuk duhet nga zyra shtetërore e vlerësimit, ndërsa kategoria më efektive industri ka përjetuar prodhim atë mënyrë që bartin indikacionet që aplikojnë sisteme dhe shtetet perëndimore. Uber Paris BIO Colleges.. "/> ... Ambasada italiane ne. Green Card Kosova, Pristina. 30,985 likes · 533 talking about this. Apliko dhe fito llotarinë amerikane! Lokacioni Lokalet e Lesnes (kati i dyte-perballe fakultetit filologjik) Prishtine..... Ambasada amerikane dhe oferta per apartamente me qera ne Tirane 2022. Ne NjoftimeFalas do te gjeni ofertat me te reja me cmime te lira shtepi me qera laprake shtepi me qera qyteti. We specialize in handling US visa and green card applications especially in Kosova and the Balkan region. We have experience dealing with the US consulate and embassies in the region. We take away much of the hassle, issues and problems that arise or may arise throughout your application process. We will also guide you step by step throughout the application process, once you win and even after you've entered the United States.. Duke filluar nga sot kanë nisur aplikimet për Lotarinë Amerikane DV-2023, e njohur si "Green Card". Ambasada amerikane Prishtinë njofton se aplikimet do të zgjasin deri më 9 nëntor. Të gjithë qytetarët që synojnë ta ndjekin "ëndrrën amerikane" mund të aplikojnë për të fituar këtë mundësi nëpërmjet përzgjedhjes së rastësishme. Nisin aplikimet për “Green Card”: Këto janë dy kushtet kryesore që duhet t’i plotësoni. më 10.2021 - Bota Press. Duke filluar nga sot kanë nisur aplikimet për Lotarinë. Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka kënaqësinë t’ju njoftoj se duke filluar nga tetori i këtij viti, do të fillojë procedimin për Vizat e Shumëllojshmërisë për banorët e Kosovës për programin 2018. Gjatë viteve të kaluara, thotë Ambasada Amerikane, aplikuesit e V.Sh. (DV) procedoheshin nga Ambasada Amerikane në Shkup, Maqedoni. “Pasi që Ambasada []. Ne mund t’ju lëshojmë një leje transportimi nëse karta juaj jeshile (green card), formulari I-551, ose leja rihyrëse (reentry permit), formulari I-327, ka humbur, është vjedhur, ka skaduar, është dëmtuar, gjymtuar apo nuk e keni marrë me postë dhe nëse ju mbani akoma statusin e banorit të përhershëm të ligjshëm.. Green Card Kosova, Pristina. 30,985 likes · 533 talking about this. Apliko dhe fito llotarinë amerikane! Lokacioni Lokalet e Lesnes (kati i dyte-perballe fakultetit filologjik) Prishtine..... Departamenti amerikan i Shtetit ka filluar publikimin e rezultateve të Lotarisë Amerikane për Green Card, për aplikuesit midis 6 tetorit 2021 dhe 9 nëntorit 2021. Për të mësuar nëse e keni fituar Lotarinë Amerikane duhet të klikoni faqen e Departamentit të Shtetit dvprogram.state.gov duhet të klikoni 'Check Status" e më pas të vendosni kodin []. Nov 10, 2021 · Mbi 133 mijë qytetarë nga Kosova kanë provuar “fatin” për t’u bërë shtetas amerikan përmes Green Card, thuhet në njoftimin e Lotarisë Amerikane. Sipas të dhënave, aplikimi më i madh i qytetarëve nga Kosova ka qenë në vitin 2020, me 57 mijë e 143 persona, shkruan Telegrafi. Në vitin 2019 ky numër ishte 57 mijë e 838 []. Nov 10, 2022 · Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës është deklaruar një ditë pasi disa ministra dhe kryetarë të komunave e kanë shtyrë vizitën e tyre në këtë shtet. Në një përgjigje për Klankosova. zëdhënësja e kësaj ambasade Katherine Judd, thotë se në këtë kohë të krizës e cila është në Kosovë, nuk është koha e .... Si aplikues për vizë, ju duhet të përcaktoni nëse i përmbushni të gjitha kriteret e kërkuara për të marrë kategorinë e vizës për të cilën po aplikoni. Lexoni Listën e Kategorive të Vizave faqen usvisas.state.gov për të përcaktuar se cila kategori vize është më e përshtatshme me qëllimin e vizitës tuaj Shtetet e Bashkuara.

tx

Mirë se vini në Ambasadat e Republikës së Kosovës! Këtu mund t’i kryeni shërbimet ose t’i merrni informacionet e nevojshme duke zgjedhur një nga ambasadat, ose duke u orientuar më poshtë. Kontrollojmë formatin dhe rregullsinë e fotos/ve. Dërgojmë me afat aplikacionin tuaj tek Autoritetet Amerikane. Ofrojmë informata dhe dëshmi mbi dërgimin e aplikacioneve. Informojmë ç'do aplikues me rezultatet e lotarisë. I këshillojmë të gjithë fituesit derisa të marrin Green Card-ën. Ofrojmë mundësinë për të kontaktuar drejtpërdrejt me ne.. May 07, 2022 · Departamenti amerikan i Shtetit ka filluar publikimin e rezultateve të Lotarisë Amerikane për Green Card, për aplikuesit midis 6 tetorit 2021 dhe 9 nëntorit 2021. Për të mësuar nëse e keni fituar Lotarinë Amerikane duhet të klikoni në faqen e Departamentit të Shtetit dvprogram.state.gov duhet të klikoni ‘Check Status” e më pas të vendosni kodin. Ambasada Amerikane ka njoftuar datën e fillimit të aplikimeve për të gjithë shqiptarët e interesuar për të jetuar dhe punuar në SHBA. Aplikimet do të fillojnë më datë 3. Zgjidhni këtë opsion nëse nuk e keni përdorur kurrë këtë faqe më parë dhe keni plotësuar një DS-160 https://ceac.state.gov/genniv. Vazhdo Zgjidhni këtë opsion për të vazhduar ose rishikuar një aplikim ekzistues për vizë, ose nëse keni krijuar tashmë një llogari këtë faqe. Si të aplikoni Mësoni më shumë rreth procesit të aplikimit për viza. Having served over 20,000 clients and done more than 200,000 USA green card applications we are best qualified and experienced to handle your green card applications. With more than 10 years of experience we have helped thousands of Kosovars obtain their US green card and permanent residency without much problem.. Lajm i mirë për emigrantët, nis aplikimi për pasaporta dhe ID në Kretë e Rodos Lajm i mirë për emigrantët, nis aplikimi për pasaporta dhe ID në Kretë e Rodos 29/06/2021 Ka nisur aplikimi për dokumente biometrikë për shtetasit shqiptarë në ishujt e Greqisë.. Ndërsa ëndrra amerikane për aplikantët e 2020 skadon më 30 shtator, programi i radhës nis mesditën e 2 tetorit për 55 mijë persona që do të kenë fatin të shkojnë Shtetet e Bashkuara të Amerikës, nëpërmjet lotarisë amerikane, ndërmjet 6 rajoneve gjeografike. Oct 06, 2021 · Duke filluar nga sot kanë nisur aplikimet për Lotarinë Amerikane DV-2023, e njohur si “Green Card”. Ambasada amerikane në Prishtinë njofton se aplikimet do të zgjasin deri më 9 nëntor. Të gjithë qytetarët që synojnë ta ndjekin “ëndrrën amerikane” mund të aplikojnë për të fituar këtë mundësi nëpërmjet përzgjedhjes së rastësishme. “Regjistrimi elektronik për ....

pe

Koha e përpunimit të një aplikimi për vizë dhe printimi i një vize amerikane, ndryshon për çdo aplikant individual. Pas pjesëmarrjes në intervistën në Seksionin Konsullor të Shteteve të Bashkuara, mund ta ndiqni statusin e aplikimit tuaj për vizë në https://ceac.state.gov/CEAC. Informacione të përgjithshme. AMBASADA E SHBA-SË NË KOSOVË Viza Shërbimet për Shtetas Amerikan Marrëdhënia Jonë Tregti/Biznes Arsim & Kulturë Ambasada Lajme dhe Ngjarje Privatësia Harta e Faqes Ambasada e SHBA-së Ambasada Amerikane Kosovë Arberia / Dragodan Rr. 4 KORRIKU Nr.25 Prishtinë, Kosovë Telefon: + 383 38 59 59 3000 Fax: + 383 38 604 890. . Kontakti. Mirë se vini në web faqen zyrtare të GCK Green Card Kosova. Në Web faqen tonë të re kemi bërë dukshëm modifikin e mënyrës së aplikimit, tani klientëve do të jemi në gjendje tu. The Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Bulgaria through the Embassy of the Republic of Bulgaria in Kosovo announces a procedure for the acceptance and selection of proposals for projects to be implemented with a grant through the Official Development Assistance of the Republic of Bulgaria, with an initial implementation period in 2023. Ne jemi të angazhuar ndaj transparencës thelbësore për të cilën Shtetet e Bashkuara janë dalluar gjithnjë. Ne mirëpresim dhe nxisim udhëtimin në Shtetet e Bashkuara. Ne ju premtojmë juve,. . Green Card Kosova, Pristina. 30,985 likes · 533 talking about this. Apliko dhe fito llotarinë amerikane! Lokacioni Lokalet e Lesnes (kati i dyte-perballe fakultetit filologjik) Prishtine..... Edhe kete vit Departamenti Amerikan i Shtetit ka njoftuar hapjen e aplikimeve per Lotarine amerikane DV-2024. Aplikimet behen ne faqen zyrtare te... Lotaria amerikane DV-2024, publikohet data, ja kur nisin aplikimet. 26/09/2022. ... Ambasada: Si të merrni vizë pune për SHBA. Çdo vit... 04/01/2018. Ambasada amerikane denon protesten e. Ambasadat dhe Misionet Diplomatike Kosovë - ARKS Republika e Kosovës Republika e Kosovës Ambasadat Republika e Kosovës Republika e Kosovës Ambasadat INFORMACIONE PËR KOSOVËN Shërbehuni listën e linçeve me informacione të ndryshme për shtetin dhe popullin e Republikës së Kosovës. Turizmi peaksofthebalkans.com ImageofKosovo tripadvisor.com. Nisin aplikimet për Lotarinë Amerikane DV-2023, dy kushtet kryesore që duhen plotësuar. para 12 muajve - Shekulli. Publikuar më 06.10.2021 nga Gazeta Shekulli Duke filluar nga sot kanë nisur aplikimet për Lotarinë Amerikane DV-2023, e njohur si "Green Card", që do të zgjasin deri më 9 nëntor. Ambassador Hovenier’s Remarks at the Kosovo Solar Forum 2 – Unlocking Investment in Renewable... 22 July, 2022 | Ambassador, News, Speeches. Here in Kosovo,.

dq

U.S. Citizens with emergencies, please call+355-4224-7285. Outside of Office Hours, contact: +355-4224-7285. Outside of Albania: +355-4224-7285. DV 2024 instructions (Serbian) (PDF – 228 KB) Please view this page for an introduction to the Diversity Visa program, and step-by-step guidance to help you submit an entry. Applicants can. Websites of U.S. Embassies, Consulates, Diplomatic Missions, and Offices Providing Consular Services. President Begaj, Prime Minister Rama, Minister Xhacka, former Presidents, former Foreign Ministers, dear friends: One century ago today - a few years after President Woodrow Remarks by Ambassador Yuri Kim at the promotion event for "American Ambassadors in Albania". Green Card Kosova, Pristina. 30,985 likes · 533 talking about this. Apliko dhe fito llotarinë amerikane! Lokacioni Lokalet e Lesnes (kati i dyte-perballe fakultetit filologjik) Prishtine.... Green Card Kosova | Pristina. Mbi 133 mijë qytetarë nga Kosova kanë provuar "fatin" për t'u bërë shtetas amerikan përmes Green Card, thuhet njoftimin e Lotarisë Amerikane. Sipas të dhënave, aplikimi më i madh i qytetarëve nga Kosova ka qenë vitin 2020, me 57 mijë e 143 persona, shkruan Telegrafi. May 07, 2022 · Departamenti amerikan i Shtetit ka filluar publikimin e rezultateve të Lotarisë Amerikane për Green Card, për aplikuesit midis 6 tetorit 2021 dhe 9 nëntorit 2021. Për të mësuar nëse e keni fituar Lotarinë Amerikane duhet të klikoni në faqen e Departamentit të Shtetit dvprogram.state.gov duhet të klikoni ‘Check Status” e më pas të vendosni kodin. Ambasada e SHBA-ve në Prishtinë fillon procesimin për vizat e shumëllojshmërisë për banorët e Kosovës. Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka kënaqësinë t’ju. Ju keni parashtruar një kërkesë për vizë nacionale dhe jeni duke pritur përgjigjen që prej 3 apo më shumë muajve. Fillimisht prisni deri sa të kalojnë afatet e lartëcekura. Luteni që formularin kontaktues të shënoni adresën elektronike, të cilën edhe keni dhënë gjatë parashtrimit të kërkesës tuaj për vizë. . Duke filluar nga sot kanë nisur aplikimet për Lotarinë Amerikane DV-2023, e njohur si "Green Card". Ambasada amerikane Prishtinë njofton se aplikimet do të zgjasin deri më 9 nëntor. ... Duke filluar nga sot kanë nisur aplikimet për Lotarinë Amerikane DV-2023, e njohur si "Green Card". Lajme. Ekonomi; Shqipëria; Rajon. Welcome, U.S. Nonimmigrant Visa Applicants You are at the official nonimmigrant (temporary) visa information and appointment website for the U.S. Embassy in Kosovo. Information for visa applicants regarding novel coronavirus As of 14 March, the United States Embassy Pristina is cancelling routine Immigrant and Nonimmigrant visa appointments. Ambasada: Ja kushtet që duhen plotësuar. 27 Korrik 2018, 17:08, Aktualitet CNA. Ambasada Amerikane në Tiranë ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë qytetarët shqiptarë të cilët duan të pajisen me vizë në SHBA apo bashkim familjar. Forumi. Më Pranë Njëri-Tjetrit. Ndihmoni njëri-tjetrin. si behet bashkimi familjar. Aplikimi Per Vize Italiane Ne Prishtine Aplikimi Per Vize Italiane Ne Prishtine... Cilat jane shanset per te marre vizen nga ambasada italiane. RK Termin Bereich wählen. Ministria e Punëve të Jashtme dhe Evropiane vizat. Aplikacion Per Vize Italiane Ne Prishtine Zip 1 BEAUTY. Maqedoni dhe Kоsovë ais usvisa info com. Aplikimi pÃ. Websites of U.S. Embassies, Consulates, Diplomatic Missions, and Offices Providing Consular Services. Ambasada: Ja kushtet që duhen plotësuar. 27 Korrik 2018, 17:08, Aktualitet CNA. Ambasada Amerikane në Tiranë ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë qytetarët shqiptarë të cilët duan të pajisen me vizë në SHBA apo bashkim familjar. Forumi. Më Pranë Njëri-Tjetrit. Ndihmoni njëri-tjetrin. si behet bashkimi familjar. Ambasada: Ja kushtet që duhen plotësuar. 27 Korrik 2018, 17:08, Aktualitet CNA. Ambasada Amerikane në Tiranë ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë qytetarët shqiptarë të cilët duan të pajisen me vizë në SHBA apo bashkim familjar. Forumi. Më Pranë Njëri-Tjetrit. Ndihmoni njëri-tjetrin. si behet bashkimi familjar. Mirë se vini Ambasadat e Republikës së Kosovës! Këtu mund t'i kryeni shërbimet ose t'i merrni informacionet e nevojshme duke zgjedhur një nga ambasadat, ose duke u orientuar më poshtë për informacione të përgjithshme. Zgjidh Ambasadën.

hl

Vize Per Bashkim Familjar ... Viza afatgjatë La France en Macédoine du Nord May 6th, 2019 - Zbatimi i "Kontratës për Hyrrje Integrim" për aplikantët për vizë kandidat për bashkim familjar dhe kandidat bashkëshort i një nënshtetasi francez Kushte të reja ....

aq

. 06.10.2021 • 10:53 Duke filluar nga sot kanë nisur aplikimet për Lotarinë Amerikane DV-2023, e njohur si “Green Card”. Ambasada amerikane në Prishtinë njofton se aplikimet. 2022. 9. 23. · Viti 2019 shënon mbarimin e vlefshmërisë së letërnjoftimit ID të prodhuar në vitin 2009. Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme informon shtetasit që jetojnë në Greqi, Itali, SHBA, Belgjikë, Mbretërinë e Bashkuar dhe Gjermani se rinovimin e letërnjoftimit apo pasaportës mund ta kryejnë nëpërmjet platformës së Shërbimeve Konsullore Online.. Green Card Kosova, Pristina. 30,985 likes · 533 talking about this. Apliko dhe fito llotarinë amerikane! Lokacioni Lokalet e Lesnes (kati i dyte-perballe fakultetit filologjik) Prishtine..... Lajm i mirë për emigrantët, nis aplikimi për pasaporta dhe ID në Kretë e Rodos Lajm i mirë për emigrantët, nis aplikimi për pasaporta dhe ID në Kretë e Rodos 29/06/2021 Ka nisur aplikimi për dokumente biometrikë për shtetasit shqiptarë në ishujt e Greqisë.. Ndërsa ëndrra amerikane për aplikantët e 2020 skadon më 30 shtator, programi i radhës nis mesditën e 2 tetorit për 55 mijë persona që do të kenë fatin të shkojnë Shtetet e Bashkuara të Amerikës, nëpërmjet lotarisë amerikane, ndërmjet 6 rajoneve gjeografike. DV-2024 Udhëzimet në Anglisht (PDF 339 KB) DV-2024 Udhëzimet në Shqip (PDF 410 KB) Shikoni këtë faqe për një vështrim të përgjithshëm të programit të Vizave të. Aplikimi Per Vize Italiane Ne Prishtine ankrumax de. ... Aplikimi Per Vize Italiane Ne. Ambasada e SHBA-s Tiranë, ... shlngj pËr studentËt shqiptarËpËr studentËt shqiptarË viti akademik 2020-2021. vini re. Deshta me lan nje termin vize turistike italiane ne ambasad te prishtines. Sokol. Wed, 25 Nov 2020 03:13 EST. Publikohen rezultatet e Lotarisë Amerikane për Green Card 07.05.2022 • 17:57 Departamenti amerikan i Shtetit ka filluar publikimin e rezultateve të Lotarisë Amerikane për. Lajm i mirë për emigrantët, nis aplikimi për pasaporta dhe ID në Kretë e Rodos Lajm i mirë për emigrantët, nis aplikimi për pasaporta dhe ID në Kretë e Rodos 29/06/2021 Ka nisur aplikimi për dokumente biometrikë për shtetasit shqiptarë në ishujt e Greqisë.. Green Card Kosova, Pristina. 30,985 likes · 533 talking about this. Apliko dhe fito llotarinë amerikane! Lokacioni Lokalet e Lesnes (kati i dyte-perballe fakultetit filologjik) Prishtine.... Green Card Kosova | Pristina. Lotaria Amerikane. 50 Artikuj. Ambasada amerikane në Tiranë jep njoftimin për aplikuesit e Lotarisë për Green Card. Lajme 3 javë. Aplikoi 30 vjet rresht, polici shqiptar fiton lotarinë.

vp

Duke filluar nga sot kanë nisur aplikimet për Lotarinë Amerikane DV-2023, e njohur si "Green Card". Ambasada amerikane Prishtinë njofton se aplikimet do të zgjasin deri më 9 nëntor. ... Duke filluar nga sot kanë nisur aplikimet për Lotarinë Amerikane DV-2023, e njohur si "Green Card". Lajme. Ekonomi; Shqipëria; Rajon. Nov 08, 2021 · Mbi 133 mijë qytetarë nga Kosova kanë provuar “fatin” për t’u bërë shtetas amerikan përmes Green Card, thuhet në njoftimin e Lotarisë Amerikane. Sipas të dhënave, aplikimi më i madh i qytetarëve nga Kosova ka qenë në vitin 2020, me 57 mijë e 143 persona, shkruan Telegrafi. Në vitin 2019 ky numër ishte 57 mijë. Schengen viza. Pas heqjes së kufizimeve të udhëtimit Hungari, pranimi i kërkesave për viza Shengendhe dorëzimi i kërkesave për leje qendrim ka rifilluar. Aplikimet mund të dorëzohen pas caktimit paraprak të terminit, datat e terminit mund të rezervohen faqen e mëposhtme të internetit: https://konzinfoidopont.mfa.gov.hu. Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka kënaqësinë t’ju njoftoj se duke filluar nga tetori i këtij viti, do të fillojë procedimin për Vizat e Shumëllojshmërisë për banorët e Kosovës për programin 2018. Gjatë viteve të kaluara, thotë Ambasada Amerikane, aplikuesit e V.Sh. (DV) procedoheshin nga Ambasada Amerikane në Shkup, Maqedoni. “Pasi që Ambasada []. We specialize in handling US visa and green card applications especially in Kosova and the Balkan region. We have experience dealing with the US consulate and embassies in the. Mirë se vini Ambasadat e Republikës së Kosovës! Këtu mund t'i kryeni shërbimet ose t'i merrni informacionet e nevojshme duke zgjedhur një nga ambasadat, ose duke u orientuar më poshtë për informacione të përgjithshme. Zgjidh Ambasadën. Gjatë viteve të kaluara, aplikuesit e Vizave Emigruese procesoheshin nga Ambasada Amerikane në Shkup, Maqedoni. Pasi që Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Prishtinë ka. Ne mund t’ju lëshojmë një leje transportimi nëse karta juaj jeshile (green card), formulari I-551, ose leja rihyrëse (reentry permit), formulari I-327, ka humbur, është vjedhur, ka skaduar, është dëmtuar, gjymtuar apo nuk e keni marrë me postë dhe nëse ju mbani akoma statusin e banorit të përhershëm të ligjshëm.. Ambasada Amerikane bën të ditur se sot fillon aplikimi vjetor i llotarisë amerikane DV-2018. Duke filluar nga ora 12:00 e ditës së sotme deri në datën 7 nëntor, të gjithë shtetasit. Vize Per Bashkim Familjar ... Viza afatgjatë La France en Macédoine du Nord May 6th, 2019 - Zbatimi i "Kontratës për Hyrrje Integrim" për aplikantët për vizë kandidat për bashkim familjar dhe kandidat bashkëshort i një nënshtetasi francez Kushte të reja .... We specialize in handling US visa and green card applications especially in Kosova and the Balkan region. We have experience dealing with the US consulate and embassies in the region. We take away much of the hassle, issues and problems that arise or may arise throughout your application process. We will also guide you step by step throughout the application process, once you win and even after you've entered the United States.. Publikohen rezultatet e Lotarisë Amerikane për Green Card 07.05.2022 • 17:57 Departamenti amerikan i Shtetit ka filluar publikimin e rezultateve të Lotarisë Amerikane për. U.S. Citizens with emergencies, please call+355-4224-7285. Outside of Office Hours, contact: +355-4224-7285. Outside of Albania: +355-4224-7285. GREEN CARD KOSOVA Why Us? We specialize in handling US visa and green card applications especially in Kosova and the Balkan region. We have experience dealing with the US consulate and embassies in the region. We take away much of the hassle, issues and problems that arise or may arise throughout your application process. Nov 09, 2022 · U.S. Citizens with emergencies, please call+355-4224-7285. Outside of Office Hours, contact: +355-4224-7285. Outside of Albania: +355-4224-7285. Apliko per GreenCard Apliko per GreenCard Kosova nuk është agjenci qeveritare por një organizëm i pavarur përkushtuar për të ndihmuar ata njerëz dhe familje, kundrejt një kostoje. Green Card Kosova, Pristina. 30,985 likes · 533 talking about this. Apliko dhe fito llotarinë amerikane! Lokacioni Lokalet e Lesnes (kati i dyte-perballe fakultetit filologjik) Prishtine..... Oct 11, 2016 · Websites of U.S. Embassies, Consulates, Diplomatic Missions, and Offices Providing Consular Services.

xn

Etiketë: Ambasada Amerikane ne Kosove Amerika ndriçon qiellin e Prishtinës me fishekzjarrë (VIDEO) Posted on 4 Korrik, ... Duke filluar nga sot kanë nisur aplikimet për Lotarinë Amerikane DV-2023, e njohur si "Green Card". Ambasada amerikane Prishtinë njofton se aplikimet do të zgjasin deri më. Jan 04, 2018 · Peticionet. Në mënyrë që të konsiderohet si një jo-emigrant, në klasifikimet e mësipërme, punonjësi ose agjenti i ardhshëm i aplikantit duhet të dorëzojë formularin I-129, Peticion për Punonjës të Përkohshëm, në Shërbimet Amerikane të Qytetarisë dhe Emigracionit të Departamentit të Sigurisë Kombëtare (USCIS në Anglisht).. Nov 10, 2021 · Mbi 133 mijë qytetarë nga Kosova kanë provuar “fatin” për t’u bërë shtetas amerikan përmes Green Card, thuhet në njoftimin e Lotarisë Amerikane. Sipas të dhënave, aplikimi më i madh i qytetarëve nga Kosova ka qenë në vitin 2020, me 57 mijë e 143 persona, shkruan Telegrafi. Në vitin 2019 ky numër ishte 57 mijë e 838 [].

xv

Lajm i mirë për emigrantët, nis aplikimi për pasaporta dhe ID në Kretë e Rodos Lajm i mirë për emigrantët, nis aplikimi për pasaporta dhe ID në Kretë e Rodos 29/06/2021 Ka nisur aplikimi për dokumente biometrikë për shtetasit shqiptarë në ishujt e Greqisë.. 9. 10. Embassy Announcements. News from the Turkish Foreign Ministry. Mesazhi i Ambasadorit Murat Ahmet Yörük me rastin e 30 Gushtit "Festa e Fitores" Turkish Embassy in Tirana 28.08.2020. NJOFTIM Turkish Embassy in Tirana 31.12.2019. WORLD'S LARGEST MUSEUM TURKEY Turkish Embassy in Tirana > 16.12.2019. As of 14 March, the United States Embassy Pristina is cancelling routine Immigrant and Nonimmigrant visa appointments. At this time your visa appointment is cancelled. We will resume routine visa services as soon as possible but are unable to provide a specific date at this time. The MRV fee is valid and may be used for a visa application in .... Kontrollojmë formatin dhe rregullsinë e fotos/ve. Dërgojmë me afat aplikacionin tuaj tek Autoritetet Amerikane. Ofrojmë informata dhe dëshmi mbi dërgimin e aplikacioneve. Informojmë ç'do. Lajm i mirë për emigrantët, nis aplikimi për pasaporta dhe ID në Kretë e Rodos Lajm i mirë për emigrantët, nis aplikimi për pasaporta dhe ID në Kretë e Rodos 29/06/2021 Ka nisur aplikimi për dokumente biometrikë për shtetasit shqiptarë në ishujt e Greqisë.. Informacion urgjent për aplikantët për vizë Ju lutemi rishikoni informacionin më poshtë përpara se të planifikoni ose të merrni pjesë një takim të lidhur me vizën. Pagesat e tarifës MRV të bëra më ose pas datës 1 tetor 2022, janë të vlefshme për 365 ditë.

gw

Ambasada ruse në Shqipëri njofton se nga data 25 prill Dega Konsullore, për arsye teknike do të ndërpresë përkohësisht pritjet e vizitorëve. Me anë të një psotimi, ambasada . Folklori i bukur bullgar do të prezantohet në Shqipëri dhe do të sjellë motivet më të mira të pasurisë popullore bullgare të interpretuara nga .... Sep 06, 2022 · aplikimi-per-vize-italiane-ne-prishtine 2/4 Downloaded from staging.friends-library.org on September 6, 2022 by guest Living in the Mountains Phaidon Editors 2020-09-16 A breathtaking survey of contemporary homes, each with a deep connection to the landscapes and vistas of the mountains Whether snow-capped, rocky, or.. Rreth Lotarisë. Lotaria "GreenCard". Në vitin 1990, Qeveria Amerikane ka zgjedhur emigrimin përmes Lotarisë Greencard si programin më stabil në vend. Në të njëjtën kohë edhe më të. Having a Green Card (officially known as a Permanent Resident Card (PDF, 6.86 MB) allows you to live and work permanently in the United States. The steps you must take to apply for a Green Card will vary depending on your individual situation. Topics. Green Card Eligibility Categories. Aug 17, 2020 · Viza për bashkim familjar me personin me vendbanim ne Itali që nuk është shtetas italian ose i BE-së, i lejon hyrjen Itali personit që përmbush kushtet e së drejtës për bashkim familjar sipas legjislacionit italian fuqi. Personat që kanë këtë të drejtë janë si më poshtë: - bashkëshorti/ja që nuk. Lotaria Amerikane. 50 Artikuj. Ambasada amerikane në Tiranë jep njoftimin për aplikuesit e Lotarisë për Green Card. Lajme 3 javë. Aplikoi 30 vjet rresht, polici shqiptar fiton lotarinë. Lajm i mirë për emigrantët, nis aplikimi për pasaporta dhe ID në Kretë e Rodos Lajm i mirë për emigrantët, nis aplikimi për pasaporta dhe ID në Kretë e Rodos 29/06/2021 Ka nisur aplikimi për dokumente biometrikë për shtetasit shqiptarë në ishujt e Greqisë.. Title: Ambasada Italiane Ne Kosove Author: OpenSource Subject: Ambasada Italiane Ne Kosove Keywords: ambasada italiane ne kosove, kosovo mvep kontakti dhe orari i puns, ambasada e republiks s sllovenis ne prishtin, ambasada e shqipris n kosov embassy of albania in, informata termina online per viza, liaison office in pristina hellenic republic greece in, ambasada. Viza Emigrimi. Përditësimi i Vizës Emigruese: Ambasada Amerikane në Tiranë ka rifilluar shërbimet e kufizuara të vizave emigruese për të gjitha kategoritë e vizave emigruese sipas kuadrit të prioritizimit të Departamentit. Ju lutemi vini re se disponueshmëria e takimeve duhet të jetë e kufizuar pasi marrim masa paraprake për të ....

bb

9. 10. Embassy Announcements. News from the Turkish Foreign Ministry. Mesazhi i Ambasadorit Murat Ahmet Yörük me rastin e 30 Gushtit "Festa e Fitores" Turkish Embassy in Tirana 28.08.2020. NJOFTIM Turkish Embassy in Tirana 31.12.2019. WORLD'S LARGEST MUSEUM TURKEY Turkish Embassy in Tirana > 16.12.2019. Green Card Kosova, Pristina. 30,957 likes · 483 talking about this. Apliko dhe fito llotarinë amerikane! Lokacioni Lokalet e Lesnes (kati i dyte-perballe fakultetit filologjik) Prishtine. We specialize in handling US visa and green card applications especially in Kosova and the Balkan region. We have experience dealing with the US consulate and embassies in the region. We take away much of the hassle, issues and problems that arise or may arise throughout your application process. We will also guide you step by step throughout the application process, once you win and even after you've entered the United States.. Title: Ambasada Italiane Ne Kosove Author: OpenSource Subject: Ambasada Italiane Ne Kosove Keywords: ambasada italiane ne kosove, kosovo mvep kontakti dhe orari i puns, ambasada e republiks s sllovenis ne prishtin, ambasada e shqipris n kosov embassy of albania in, informata termina online per viza, liaison office in pristina hellenic republic greece in, ambasada. GREEN CARD KOSOVA Shërbimi Ynë Green Card Kosova - Bileta juaj për SHBA Me Green Card Kosova jeni duar të sigurta për të realizuar Ëndrrën Amerikane. Ju i merrni nga ne informatat më të mira për mënyrat se si mund të fitoni Green Card-ën. Detajisht kontrollojmë dhe korrigjojmë aplikacionet e secilit aplikues. Lotaria Amerikane. 50 Artikuj. Ambasada amerikane në Tiranë jep njoftimin për aplikuesit e Lotarisë për Green Card. Lajme 3 javë. Aplikoi 30 vjet rresht, polici shqiptar fiton lotarinë. "Pasi që Ambasada e Shteteve të Bashkuara Prishtinë ka për qëllim të ofroj shërbime të niveleve të larta për aplikuesit kosovarë dhe të vetëdijshëm për vështirësitë e udhëtimit Shkup, ka vendosur për zgjerimin e ofrimit të shërbimeve për viza këtu Prishtinë", thuhet njoftimin e kësaj Ambasade. Formular per vize shengen ambasada italiane ne prishtine : Formulari per vize : File Size: 66 kb: File Type: pdf: Download ... [email protected] Pershendetje , si. Termine per Viza Turistike Gjermane. Library. Viza Turistike Pershendetje , një termin per festat e fundvitit. Zylfije Jashari. Ju duhet të paraqiteni personalisht ditën e takimit. Edhe individët nën 18 vjeç, pavarësisht moshës së tyre, të gjithë duhet të jenë të pranishëm sektorin e vizave ditën e aplikimit. Nëse ju paraqiteni pa pasur një takim të konfirmuar apo me dokumenta të paplota, asnjë individi nuk do ti lejohet hyrja sektorin e vizave. Mirë se vini në Ambasadat e Republikës së Kosovës! Këtu mund t’i kryeni shërbimet ose t’i merrni informacionet e nevojshme duke zgjedhur një nga ambasadat, ose duke u orientuar më poshtë. Vizat për anëtarët e ekuipazhit (D) janë viza jo-imigruese për persona që punojë në mjete udhëtimi (si për shembull anije udhëtimi apo anije peshkimi) ose linja ajrore ndërkombëtare në. Jan 26, 2021 · Shërbimet konsullore ofrohen nga Ambasada Italiane Prishtinë dhe i gjithë rrjeti konsullor Italian përputhje me parimet e barazisë, paanësisë, efikasitetit dhe transparencës. Të gjitha shërbimet e ofruara nga rrjeti konsullor italian dhe legjislacioni aktual përshkruhen faqen e internetit të Ministrisë.

mx

Apr 20, 2022 · Jan 28, 2021 · Qytetarët duhet të pajisen me pasaporta dhe karta identiteti. të gjithë ata që do bëjnë riaplikime për pasaportë, nuk kanë nevojë që të marrin formular identifikimi nga policia.. . Welcome, U.S. Nonimmigrant Visa Applicants You are at the official nonimmigrant (temporary) visa information and appointment website for the U.S. Embassy in Kosovo. Information for visa applicants regarding novel coronavirus As of 14 March, the United States Embassy Pristina is cancelling routine Immigrant and Nonimmigrant visa appointments. aplikimi per vize italiane ne prishtine elcash de. ambasada së shba kosovë xk 2 / 16 . usembassy gov. rk termin bereich wählen. aplikimi per vize italiane ne prishtine darkmen de. aplikimi për vizë shengen apo vizë turistike > finland. informata termina online per viza. aplikimi per vize italiane ne prishtine buysms de. skandal ja. Viza Emigrimi. Përditësimi i Vizës Emigruese: Ambasada Amerikane në Tiranë ka rifilluar shërbimet e kufizuara të vizave emigruese për të gjitha kategoritë e vizave emigruese sipas kuadrit të prioritizimit të Departamentit. Ju lutemi vini re se disponueshmëria e takimeve duhet të jetë e kufizuar pasi marrim masa paraprake për të .... "Pasi që Ambasada e Shteteve të Bashkuara Prishtinë ka për qëllim të ofroj shërbime të niveleve të larta për aplikuesit kosovarë dhe të vetëdijshëm për vështirësitë e udhëtimit Shkup, ka vendosur për zgjerimin e ofrimit të shërbimeve për viza këtu Prishtinë", thuhet njoftimin e kësaj Ambasade. . Ne mund t’ju lëshojmë një leje transportimi nëse karta juaj jeshile (green card), formulari I-551, ose leja rihyrëse (reentry permit), formulari I-327, ka humbur, është vjedhur, ka skaduar, është. Home Tags Green card kosove. ... green card kosove. Ambasada e SHBA-ve në Kosove vjen me nje lajm te mire. admin-27/09/2017. 0. Apliko Online: 7 Tetor – 10 Nentor 2020. 182,879. U.S. Citizens with emergencies, please call+355-4224-7285. Outside of Office Hours, contact: +355-4224-7285. Outside of Albania: +355-4224-7285. Green Card Kosova, Pristina. 30,985 likes · 533 talking about this. Apliko dhe fito llotarinë amerikane! Lokacioni Lokalet e Lesnes (kati i dyte-perballe fakultetit filologjik) Prishtine.... Green Card Kosova | Pristina. Nisin aplikimet për Lotarinë Amerikane DV-2023, dy kushtet kryesore që duhen plotësuar. para 12 muajve - Shekulli. Publikuar më 06.10.2021 nga Gazeta Shekulli Duke filluar nga sot kanë nisur aplikimet për Lotarinë Amerikane DV-2023, e njohur si "Green Card", që do të zgjasin deri më 9 nëntor. Viza - Ambasada e SHBA-së në Kosovë Lajme dhe Ngjarje Viza Home | Viza Qëllimi i udhëtimit tuaj dhe të tjera fakte do të përcaktojnë llojin e vizës që ju duhet sipas ligjit amerikan për. Mbi 133 mijë qytetarë nga Kosova kanë provuar "fatin" për t'u bërë shtetas amerikan përmes Green Card, thuhet njoftimin e Lotarisë Amerikane. Sipas të dhënave, aplikimi më i madh i qytetarëve nga Kosova ka qenë vitin 2020, me 57 mijë e 143 persona, shkruan Telegrafi.

oc

Urgent Information For Visa Applicants. Please review the information below before scheduling or attending a visa-related appointment. MRV fee payments made on or after October 1, 2022, are valid for 365 days. Sot fillon lotaria amerikane për Green Card, ja si të aplikojnë falas qytetarët e Kosovës më 10.2016 - Zeri Ambasada Amerikane bën të ditur se sot fillon aplikimi vjetor i llotarisë amerikane DV-2018. Duke filluar nga ora 12:00 e ditës së sotme deri datën 7 nëntor, të gjithë shtetasit e Kosovës që kanë minimalisht... Zeri Aktuale Gazeta Express.

wd

Ambasada e SHBA-ve në Prishtinë fillon procesimin për vizat e shumëllojshmërisë për banorët e Kosovës. Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka kënaqësinë t’ju.

fi

Pasaporta që përmban vizën e fundit amerikane (nëse është e aplikueshme). Aplikimi për Vizë Jo-Imigruese, faqja e konfirmimit të Formularit DS-160. Faqja me Konfirmim dhe Udhëzime për. Ndërsa ëndrra amerikane për aplikantët e 2020 skadon më 30 shtator, programi i radhës nis në mesditën e 2 tetorit për 55 mijë persona që do të kenë fatin të shkojnë në Shtetet. Websites of U.S. Embassies, Consulates, Diplomatic Missions, and Offices Providing Consular Services. Nisin aplikimet për Lotarinë Amerikane DV-2023, dy kushtet kryesore që duhen plotësuar. para 12 muajve - Shekulli. Publikuar më 06.10.2021 nga Gazeta Shekulli Duke filluar nga sot kanë nisur aplikimet për Lotarinë Amerikane DV-2023, e njohur si "Green Card", që do të zgjasin deri më 9 nëntor. Ambasadori i BE-së Kosovë, Tomáš Szunyog, ditën e parë të zgjedhjeve, po ashtu votoi Ambasadën e Republikës së Çekisë Prishtinë, zgjedhjet për Dhomën e Deputetëve të Parlamentit të Republikës së Çekisë. more Dita e parë e zgjedhjeve për Dhomën e Deputetëve të Parlamentit të Çekisë Prishtinë. GREEN CARD KOSOVA Why Us? We specialize in handling US visa and green card applications especially in Kosova and the Balkan region. We have experience dealing with the US consulate and embassies in the region. We take away much of the hassle, issues and problems that arise or may arise throughout your application process. Apr 20, 2022 · Jan 28, 2021 · Qytetarët duhet të pajisen me pasaporta dhe karta identiteti. të gjithë ata që do bëjnë riaplikime për pasaportë, nuk kanë nevojë që të marrin formular identifikimi nga policia.. DV-2024 Program: Online Registration. DV-2024 Program: The online registration period for the DV-2024 Program begins on Wednesday, October 5, 2022 at 12:00 noon, Eastern Daylight Time (EDT) (GMT-4), and concludes on Tuesday, November 8, 2022 at 12:00 noon, Eastern Standard Time (EST) (GMT-5). Individuals who submit more than one entry during the registration period will be disqualified.. Duke filluar nga sot kanë nisur aplikimet për Lotarinë Amerikane DV-2023, e njohur si "Green Card". Ambasada amerikane Prishtinë njofton se aplikimet do të zgjasin deri më 9 nëntor. ... Duke filluar nga sot kanë nisur aplikimet për Lotarinë Amerikane DV-2023, e njohur si "Green Card". Lajme. Ekonomi; Shqipëria; Rajon.

xh

Ambassador Hovenier’s Remarks at the Kosovo Solar Forum 2 – Unlocking Investment in Renewable... 22 July, 2022 | Ambassador, News, Speeches. Here in Kosovo,. Kontrollojmë formatin dhe rregullsinë e fotos/ve. Dërgojmë me afat aplikacionin tuaj tek Autoritetet Amerikane. Ofrojmë informata dhe dëshmi mbi dërgimin e aplikacioneve. Informojmë ç'do aplikues me rezultatet e lotarisë. I këshillojmë të gjithë fituesit derisa të marrin Green Card-ën. Ofrojmë mundësinë për të kontaktuar drejtpërdrejt me ne.. Apr 20, 2022 · Jan 28, 2021 · Qytetarët duhet të pajisen me pasaporta dhe karta identiteti. të gjithë ata që do bëjnë riaplikime për pasaportë, nuk kanë nevojë që të marrin formular identifikimi nga policia.. Ambasadori i BE-së Kosovë, Tomáš Szunyog, ditën e parë të zgjedhjeve, po ashtu votoi Ambasadën e Republikës së Çekisë Prishtinë, zgjedhjet për Dhomën e Deputetëve të Parlamentit të Republikës së Çekisë. more Dita e parë e zgjedhjeve për Dhomën e Deputetëve të Parlamentit të Çekisë Prishtinë. Welcome, U.S. Nonimmigrant Visa Applicants You are at the official nonimmigrant (temporary) visa information and appointment website for the U.S. Embassy in Kosovo. Information for visa applicants regarding novel coronavirus As of 14 March, the United States Embassy Pristina is cancelling routine Immigrant and Nonimmigrant visa appointments. Zgjidhni këtë opsion nëse nuk e keni përdorur kurrë këtë faqe më parë dhe keni plotësuar një DS-160 https://ceac.state.gov/genniv. Vazhdo Zgjidhni këtë opsion për të vazhduar ose rishikuar një aplikim ekzistues për vizë, ose nëse keni krijuar tashmë një llogari këtë faqe. Si të aplikoni Mësoni më shumë rreth procesit të aplikimit për viza. 2022. 9. 23. · Viti 2019 shënon mbarimin e vlefshmërisë së letërnjoftimit ID të prodhuar në vitin 2009. Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme informon shtetasit që jetojnë në Greqi, Itali, SHBA, Belgjikë, Mbretërinë e Bashkuar dhe Gjermani se rinovimin e letërnjoftimit apo pasaportës mund ta kryejnë nëpërmjet platformës së Shërbimeve Konsullore Online..
md